Search trend "Кір Стармер"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Британський прем'єр Стармер закликав лідерів країн G7 посилити тиск на економіку РФ за допомогою нових санкцій
Про це він заявив під час відеоконференції лідерів країн G7, передає Європейська правда.Стармер зазначив, що оскільки президент РФ Володимир Путін не демонструє готовності до поступок, важливо надати Україні всю необхідну підтримку, щоб зміцнити її позиції на майбутнє. Він наголосив на необхідності продовжувати завдавати "максимального болю" Путіну, збільшуючи військову допомогу Україні й запроваджуючи нові санкції.Читайте також: У ЄС погодили 15-й пакет санкцій проти РФЛідери погодилися, що єдність країн G7 є критично важливою в умовах глобальної нестабільності, і що країни повинні працювати разом для забезпечення міжнародної стабільності та безпеки.2 грудня прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Україну необхідно поставити у найсильнішу можливу позицію для ймовірних переговорів з Росією.
we.ua - Британський прем'єр Стармер закликав лідерів країн G7 посилити тиск на економіку РФ за допомогою нових санкцій
Прем’єр Британії закликав лідерів G7 посилити економічний тиск на Росію та підтримку України
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час відеозустрічі лідерів «Групи семи» у п’ятницю закликав посилити економічний тиск на Росію та збільшити військову підтримку України.
we.ua - Прем’єр Британії закликав лідерів G7 посилити економічний тиск на Росію та підтримку України
Стармер закликав лідерів G7 посилити санкційний тиск на РФ
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що потрібно продовжувати завдавати Путіну "максимального болю" шляхом запровадження додаткових санкцій та збільшення військової підтримки України.
we.ua - Стармер закликав лідерів G7 посилити санкційний тиск на РФ
Прем’єр Британії розповів, якої влади потребує Сирія
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що після повалення режиму Башара Асада Сирії потрібне "надійне, інклюзивне і неконфесійне управління від імені всіх сирійців".
we.ua - Прем’єр Британії розповів, якої влади потребує Сирія
У Британії премʼєр і лідерка опозиції влаштували заочну дискусію про сендвічі
Лідерка британських консерваторів Кемі Баденох і премʼєр-міністр Британії та голова Лейбористської партії Кір Стармер заочно посперечались про те, чи є сендвічі "справжньою їжею".
we.ua - У Британії премʼєр і лідерка опозиції влаштували заочну дискусію про сендвічі
Британія допоможе Кіпру створити орган для боротьби з незаконними російськими фінансами
Про це повідомляє пресслужба уряду Британії.10 грудня прем'єр Великої Британії Кір Стармер погодив партнерство з президентом Кіпру Нікосом Хрістодулідесом. Це ще більше зміцнює відносини між двома країнами у сфері розвідки та безпеки, наголосили в уряді.Підрозділ обмінюватиметься досвідом і розвідувальними даними між Управліннями із застосування фінансових і торговельних санкцій, а також міністерством фінансів Кіпру, щоб порушити та перехопити потік незаконних фінансів через Європу, щоб забезпечити ефективність санкцій проти військової машини російського диктатора Володимира Путіна."Цей новий підрозділ матиме нові аналітичні інструменти та повноваження для розслідування ухилення від санкцій і відстеження коштів, які переміщуються по Європі", - йдеться у повідомленні.Підрозділ з’явився в той момент, коли Британія також поглиблює співпрацю з Кіпром у боротьбі з серйозною організованою злочинністю: "Ми працюватимемо разом, щоб боротися з незаконним фінансуванням, обмінюючись знаннями щодо реєстрації бенефіціарних власників активів"."Цей уряд виконує наш План змін, який побудований на міцній основі, включаючи нашу національну безпеку. Лише працюючи з партнерами-однодумцями, ми можемо захистити наші інтереси як вдома, так і за кордоном. Разом із Республікою Кіпр ми стримуємо потік незаконних фінансів через Європу, щоб змусити військову машину Путіна голодувати та захистити глобальну стабільність. Республіка Кіпр заморозила російські активи на суму 1,5 мільярда фунтів стерлінгів після варварського повномасштабного вторгнення Путіна в Україну, підтримуючи колективні зусилля з придушення російської військової машини", - заявив Стармер.У понеділок, 9 грудня, Велика Британія оголосила новий пакет санкцій, спрямованих проти незаконної торгівлі золотом, завдяки якій фінансують війну російського диктатора Володимира Путіна в Україні та розпалює корупцію. 
we.ua - Британія допоможе Кіпру створити орган для боротьби з незаконними російськими фінансами
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Кіпр за підтримки Лондона створить підрозділ для боротьби з «незаконними фінансами Росії»
Відповідної домовленості досягли британський прем’єр-міністр Кір Стармер та президент Кіпру Нікос Хрістодулідес
we.ua - Кіпр за підтримки Лондона створить підрозділ для боротьби з «незаконними фінансами Росії»
Британія допоможе Кіпру боротися з нелегальними фінансами РФ
Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Кіпру Нікос Христодулідіс у вівторок, 10 грудня, пообіцяли спільно протидіяти спробам відмивання російських грошей в обхід санкцій.
we.ua - Британія допоможе Кіпру боротися з нелегальними фінансами РФ
Британія та США в межах Стратегічного діалогу обговорили війну РФ проти України
Про це повідомив представник Пентагону Ерік Пахон, передає Укрінформ. Вказано, що у зустрічі брали участь делегації оборонних відомств, очолювані заступниками міністрів оборони та заступниками начальників генеральних штабів."Стратегічна частина діалогу включала обговорення недавно оприлюдненого Стратегічного огляду у сфері оборони Великої Британії, співпраці у сфері стратегічної готовності, а також неспровокованої агресивної війни Росії в Україн", - йдеться у повідомленні. Крім того, делегації обговорили стійкість оборонно-промислової бази США, Британії  та ЄС.11 листопада прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном, щоб обговорити шляхи допомоги Україні після обрання Дональда Трампа на посаду президента США. 
we.ua - Британія та США в межах Стратегічного діалогу обговорили війну РФ проти України
РФ може бути переможена: Туск розповів, про що говорять події в Сирії
Події в Сирії також прокоментував і британський прем'єр Кір Стармер. Він вітав падіння "варварського" режиму Асада.
we.ua - РФ може бути переможена: Туск розповів, про що говорять події в Сирії
Прем’єр Британії привітав падіння "варварського режиму" в Сирії
Прем'єр-міністр Великої Битанії Кір Стармер привітав падіння "варварського режиму" Башара Асада у Сирії.
we.ua - Прем’єр Британії привітав падіння варварського режиму в Сирії
Росіян вибивають із Сирії, а в Україні на них чекають дрони "Пекло"
Дональд Трамп у власній мережі Тruth Sосіаl пригрозив росіянам та їхнім сателітам з БРІКСу впровадити 100 відсоткове мито на увесь експорт, якщо ті надумають відректися від долара. Щоб там не казали про Трампа, а в деяких речах він інтуїтивно тямить. Зокрема в тому, що подібні санкції можуть мати більш руйнівний ефект, ніж будь-який "Орєшнік". І у Південно-Африканській республіці та в Китаї вже поспіхом заявили, що не збираються впроваджувати ніяку альтернативну валюту для фінансових операцій в межах БРІКС. Після того, як налякав БРІКС, суворий Трамп взявся жахати цілу сусідню Канаду, якій запропонував стати 52-м штатом Сполучених Штатів Америки, чим викликав нервове посіпування повіки у прем'єра Джастіна Трюдо. І це він ще навіть не став президентом. ...президент США Джо Байден помилував індика, якого б мали традиційно спекти на День подяки. Після цього Джо Байден, очевидно на інерції, помилував свого сина - Гантера А чинний президент США Джо Байден помилував індика, якого б мали традиційно спекти на День подяки. Після цього Джо Байден, очевидно на інерції, помилував свого сина - Гантера. А Трамп призначив радником з питань Близького Сходу власного тестя Массада Булоса. І ці люди щось нам розповідають про "кумівство". Сполучені Штати Америки не планують повертати Україні ядерний статус. Така офіційна позиція Державного департаменту. Колись так само категорично США не планували надавати Україні системи Раtrіоt, танки Аbrаms, АТАСАМS і F-16. На все свій час. Кіт Келлог, який має стати радником Трампа з питань "врегулювання російсько-української війни", ще раз нагадав, що "війну пора закінчувати" Президент України Володимир Зеленський поїде до Парижа на відкриття відреставрованого після пожежі Нотр-Дам-де-Парі. Там буде також і Дональд Трамп. Президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв зустрітися з обома. Цікаво, чи пам'ятають французи, що собор згорів саме після першого візиту президента України до Франції у квітні 2019 року? США тим часом оголосили про новий пакет військової допомоги. Радник Байдена з питань безпеки Джейк Салліван пообіцяв на початку року "сотні тисяч снарядів та тисячі ракет, інші критичні озброєння". Як бачимо, навіть віковічний "голуб" Салліван приміряє на себе яструбине пір'я. Шкода, що лише зараз, а не три роки тому. Німецька компанія Неіsіng розпочала масове виробництво безпілотників, керованих штучним інтелектом. Ці БПЛА будуть поставлятися Україні. А канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва. В руках німецького лідера був загадковий чемодан, який спричинив цілу лавину здогадок та мемів в соціальних мережах: "Що нам привіз Шольц?". За версією міністерства оборони Німеччини, Шольц привіз системи протиповітряної оборони ІRІS-Т, танки Lеораrd 1 та ударні безпілотники, гвинтокрили Sеа Кіng. ...міністерка закордонних справ Німеччини вперше заявила про можливість розміщення німецьких військових в Україні Прем'єр Британії Кір Стармер вперше сказав, що необхідні перемовини для припинення війни в Україні. А російські тг-канали розповідають, що влада Путіна нібито готова до обговорення присутності іноземного військового контингенту по лінії розмежування між українськими й російськими військовими. Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини, вперше заявила про можливість розміщення німецьких військових в Україні. За її словами, це можливо у разі домовленості про припинення вогню між Україною та РФ. Про це ж саме згодом сказав і міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Цікаві й курйозні події відбуваються в Південній Кореї. Чи то боротьба з північнокорейським впливом, чи то спроба приватного військового перевороту. У вівторок президент країни Юн Сок Йоль оголосив в країні воєнний стан, який уже за кілька годин був скасований урядом. Це, очевидно, один з найнетриваліших військових станів в новітній історії. Зловмисники кажуть, що весь цей південнокорейський апокаліпсис трапився через те, що дружина тамтешнього президента купила собі сумку від Dіоr за три тисячі доларів. Може, й таке. Зрештою, саме через Єлену греки якось "зробили з Трої купу гною"&hеllір; ...ковід, який паралізував світ п'ять років тому - рукотворний і, найімовірніше, має лабораторне походження. До таких висновків дійшла комісія американського конгресу Вірус ковід, який паралізував світ п'ять років тому - рукотворний і, найімовірніше, має лабораторне походження. До таких висновків дійшла комісія американського конгресу. Прийшов Трамп, і почав тролить Китай зусібіч. В Росії чиновників почали навчати на спеціальних курсах. Мета навчання: вміти показати будь-які результати російсько-української війни, як "історичну перемогу Росії". Тим часом російські війська "історично перемагають" в Сирії. Окупанти терміново втікають з Дамаска, і пишуть в новинах, що кляті українці з американцями беруть столицю Башара Асада. У четвер повстанці взяли під свій контроль важливе стратегічне місто - Хама. Офіційне представництво російського ідіотизму при Організації об'єднаних націй в образі Небендзі розповіло світу про ноу-хау українців. Вони, мовляв, підселяють до "російськомовного посьолка" кількох бандерівців, і, дивися, вже за якийсь рік весь той "посьолок" - суціль бандерівський, з грудними дітьми включно&hеllір; Така ціна російської ідеології: пару бандерівців за рік роблять з неї посміховисько. Сили оборони у Рязані атакували авіабазу, а в Новоросійську порт, де базуються носії ракет. Про атаки українських БПЛА повідомляли у соцмережах жителі Таганрога, Брянська, Рязані. ЗСУ вибили ворога з плацдарму на Харківщині та повернули контроль над правим берегом Осколу. ЗСУ отримали першу партію ракет-дронів "Пекло" власного виробництва, з дальністю ураження - 700 кілометрів ЗСУ отримали першу партію ракет-дронів "Пекло" власного виробництва, з дальністю ураження - 700 кілометрів. Щасливого лету! У Києві з'явилися загадкові рекламні борди. На них зображений генерал де Голль. Написано: "На все свій час!" Чи може це бути початком передвиборчої кампанії надзвичайного й повноважного посла України в Британії, генерала Залужного - скоро побачимо&hеllір; У Києві відкрили Подільський міст через Дніпро. Будували його більше тридцяти років. Міст - фактично ровесник української незалежності. Україна святкує день ЗСУ та день святого Миколая, який подекуди притрусив українську землю снігом. Скоро три роки, як триває війна, як стоїть і бореться Україна. Героям слава! Тримаймося!
we.ua - Росіян вибивають із Сирії, а в Україні на них чекають дрони Пекло
В безпекових угодах, які Україна уклала з 27 країнами, записана підтримка вступу в НАТО, - директорка "Української призми" Шелест
Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо"."Не варто недооцінювати 27 угод, які Україна підписала з різними країнами. Там дуже багато важливих аспектів щодо спільного виробництва зброї, надання Україні зброї, навчань, грошей. Тобто там дуже багато для військово-промислового співробітництва, загалом для безпекового співробітництва", - зауважила Шелест. За словами директорки Програми безпекових студій Ради зовнішньої політики "Українська призма", по-перше, в безпекових угодах немає зобов'язань надавати нам військових чи якимось чином нас захистити, окрім надання нам зброї й розвідданих. По-друге, в кожній угоді прописано, що країни підтримують наше членство в НАТО."Тому не варто розділяти угоди від поточної заяви про те, що саме НАТО – це головна безпекова гарантія. Бо в тому форматі є певні механізми, яким чином може відбуватися захист України у разі майбутніх додаткових нападів", - пояснила Шелест. Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Україну необхідно поставити у найсильнішу можливу позицію для ймовірних переговорів з Росією.Також нещодавно президент України Володимир Зеленський прокоментував можливість перемовин із РФ щодо миру.Уряди деяких країн НАТО почали розглядати різні сценарії припинення війни Росії проти України. 
we.ua - В безпекових угодах, які Україна уклала з 27 країнами, записана підтримка вступу в НАТО, - директорка Української призми Шелест
У НАТО почали розглядати різні сценарії припинення війни РФ проти України, - Вlооmbеrg
Про це пише Вlооmbеrg із посиланням на джерела, обізнані у цьому питанні. Так, за словами джерел видання, обговорення включає в себе такі гарантії безпеки, які б захистили Україну, не "провокуючи" при цьому російського диктатора Володимира Путіна.Повідомляється, що один із можливих варіантів припинення вогню включає створення демілітаризованої зони. За словами одного високопоставленого дипломата НАТО, у разі припинення вогню європейські війська, ймовірно, забезпечать її охорону і патрулювання.За словами іншого високопоставленого західного дипломата, ці дискусії відбуваються на тлі визнання того, що ситуація в Україні є нестабільною і переговори мають розпочатися найближчим часом. У Вlооmbеrg зазначають, що для європейських союзників ці сценарії є шансом продемонструвати новообраному президенту США Дональду Трампу, що вони можуть залишатися впливовими, якщо переговори про припинення вогню зрештою набудуть конкретної форми.У виданні зазначають, що ці обговорення, відбувалися у той час, як генеральний секретар НАТО Марк Рютте намагався зосередити увагу на збільшенні поставок зброї в Україну, відкладаючи наразі питання про умови будь-якого припинення вогню."Ми повинні робити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі... Ми повинні надати достатню підтримку, щоб змінити траєкторію цієї війни раз і назавжди", - сказав Рютте.Генсек НАТО зазначив, що зміна траєкторії бойових дій в Україні означає необхідність забезпечити її міцну позицію там, де лінія фронту нині рухається на захід.Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Україну необхідно поставити у найсильнішу можливу позицію для ймовірних переговорів з Росією.Також нещодавно президент України Володимир Зеленський прокоментував можливість перемовин із РФ щодо миру.
we.ua - У НАТО почали розглядати різні сценарії припинення війни РФ проти України, - Вlооmbеrg
Стармер: Глибоко в наших власних інтересах підтримати Україну в її боротьбі з Росією
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив, що в інтересах його країни підтримати Україну в її боротьбі з Росією.
we.ua - Стармер: Глибоко в наших власних інтересах підтримати Україну в її боротьбі з Росією
Яким буде шлях до замороження війни в Україні: світові ЗМІ озвучили сценарії
Стратегія обмежувати українські удари по Росії помилкова, пишуть цього тижня світові ЗМІ. Також медіа аналізують, яким може бути шлях замороження війни від новообраного президента США Дональда Трампа та яка роль Європи у ньому. Gаzеtа.uа дослідила матеріали у західних виданнях. "Що не так в "ескалації" щодо ударів України по Росії?", СNN, США За 1000 днів війни Путін не раз попереджав західних союзників Києва про жахливі, потенційно ядерні наслідки "ескалації" війни. Погрози Путіна стали ще більш жорсткими цього місяця, коли президент Джо Байден дав Києву дозвіл запускати американську зброю більшої дальності по цілях у Росії. У відповідь Путін оновив російську ядерну доктрину і запустив по Україні нову балістичну ракету, здатну нести ядерний заряд. Повідомлення сприйняли як погрозу прихильникам України - не випробовуйте нас. Але після майже трьох років війни ці події набули звичного ритму. Кожного разу, коли Україна зверталася з проханням, союзники агонізували - чи задовольнити його? Побоювались, що це призведе до ескалації та спровокує відповідь РФ. Щоразу, коли Захід приймав прохання України, найбільш катастрофічні загрози Росії не реалізовувала. Те, що було табу одного тижня - наступного ставало нормою. Немає підстав вірити, що цього разу буде інакше. Кремль бореться, щоб змусити Захід дивитися на війну не з власних позицій Натомість це приклад успішної стратегії Кремля - змусити Захід дивитися на війну очима Росії, плутаючи спроби України протистояти російській агресії як велику "ескалацію". "Кремль бореться, щоб змусити Захід дивитися на війну не з власних позицій, а в альтернативній реальності, породженій Кремлем. Вона дозволяє РФ перемагати в реальному світі", - писав у березні Інститут вивчення війни (ІSW). Співавтор звіту Катерина Степаненко розповіла, що стратегія полягає у відродженні радянської концепції "рефлексивного контролю", за якою держава нав'язувала супротивнику хибний вибір, змушуючи приймати рішення проти власних інтересів. "Постійні дебати Заходу та затримки з військовою допомогою - яскравий приклад успішної рефлексивної стратегії Кремля, яка змусила Захід до самостримування, попри регулярну ескалацію війни Росією", - каже Степаненко. Цю стратегію можна було побачити в четвер, коли Росія провела масштабну атаку, націлену на енергомережу України. Хоча Путін сказав, що атака була "відповіддю" на рішення адміністрації Байдена щодо зброї більшої дальності - Росії не потрібен був привід для таких ударів у минулому. Росія почала неспровоковане вторгнення в Україну і регулярно посилювала війну Недавні зміни в політиці західних союзників України, які відбулися після того, як Росія залучила 11 тис. солдатів із КНДР - не є ескалацією, як це намагається показати Кремль, каже Степаненко. "Росія почала неспровоковане вторгнення в Україну і регулярно посилювала війну, щоб зберегти ініціативу на полі бою. Схвалення використання Україною систем дальнього удару проти Росії дозволяє Україні вирівняти можливості", - каже вона. Адміністрація Байдена відправила ракети АТАСМS в Україну на початку року, але поставила суворі умови щодо того, як їх можна використовувати - можуть стріляти по російським цілям в окупованій Україні, але не по Росії. Колишній директор Центру НАТО з контролю над озброєннями Вільям Альберк каже, що ця політика не мала сенсу і принесла величезну користь РФ. Даючи АТАСМS, але дозволяючи бити ними лише по Україні, "ми послали Росії меседж: "Переїдьте на пару кілометрів і ви в безпеці", - каже Альберк. Дії України залишаються в рамках законів ведення війни По суті, ця політика призвела до "ідеї, що Росія може вбити кого-завгодно в Україні, але Україна не може вбивати росіян, які атакують її, якщо ті в Росії. Це нісенітниця", - каже Альберк. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес на смерті: чи реальний крах РФ і коли саме Дії України залишаються в рамках законів ведення війни. Як заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, "жертва агресії має право захищатися навіть на території агресора". Серед тривожних реакцій на події минулого тижня легко забути, що Україна давно запускає власні дрони по цілях у глибині Росії і стріляє з західної зброї по території, яку Кремль вважає своєю. Рішення стріляти західною зброєю трохи більшої дальності - відмінність у ступені, а не в характері. "Знову і знову ми доводимо, що коли перетинаєте фальшиву червону лінію РФ, нічого не відбувається", - каже Альберк. "Як Трамп впорається з війною в Україні?", Тhе Есоnоmіst, Велика Британія У січні Трамп повернеться в Білий дім. Чи зможе він покласти край найбільшій війні в Європі з 1945-го? Шанси проти нього. "Це як Колумб, який намагається побачити щось за океаном, гадаючи, що пливе в Індію", - каже колишній віце-прем'єр і ексглава українського МЗС Костянтин Грищенко. Є побоювання, що Трамп просуватиме погану угоду заради її зовнішнього вигляду, а не змісту. Якщо пріоритет Трампа будь-яка угода, то міг би просто припинити допомогу Україні та наполягати, щоб вона прийняла вимоги Росії. Дехто з його оточення, як-от син Дональд Трамп-молодший, в захваті від ідеї, що батько позбавить Україну допомоги. "Мені байдуже, що станеться з Україною", - заявив у 2022-му Джей Ді Венс, обраний віцепрезидентом Трампа. Якби Америка пустила Україну на самоплив, Путін міг би диктувати умови Якби Америка пустила Україну на самоплив, Путін міг би диктувати умови. У червні він висунув вимоги: Київ має вивести війська з чотирьох областей, анексованих РФ, попри те, що чверть цієї території в руках українців. Та відмовитися від планів вступу в НАТО. Це вимоги напоказ. У листопаді російські чиновники сказали Rеutеrs, що розглядають можливість просто заморозити фронт з "простором для переговорів щодо поділу" території. Але ЗСУ відступають, російська оборонна промисловість гуде, а війська КНДР приєднуються до росіян. Тож Путін вважає, що перемагає. Хоча економічний і соціальний тиск у Росії росте, Путін не спішить закінчувати війну. Він навіть міг би повторити деякі принизливі вимоги, висунуті під час мирних переговорів 2022-го, включно з жорсткими обмеженнями на обсяг ЗСУ (не більше 85 тис. осіб), танків (не більше 342) і ракет (максимальний радіус 40 км), бо знає, що українці не приймуть цього, навіть під тиском. Трамп вважав би поразку України поганою для США та власного іміджу Однак оглядачі вважають, що Трамп вважав би поразку України поганою для США та власного іміджу. "Трампа не вважатимуть слабаком. Він не піде на погану угоду", - каже Метью Кроніг з Аtlаntіс Соunсіl, який написав статтю для Тhе Есоnоmіst із Майклом Волцом, якого Трамп обрав радником із нацбезпеки. Інсайдери кажуть, що Трамп боїться, що невдача в Україні вдарить по його іміджу, так само як хаотичне виведення військ США з Афганістану 2021-го зашкодило президенту Джо Байдену. Волц визнає, що США знадобляться важелі впливу, щоб добитися кращих умов від Путіна. Він пропонує Америці розширити експорт газу, придушити продажі російської нафти, дати Україні більше зброї й послабити обмеження на її використання, якщо Путін не сяде за стіл переговорів. Курт Волкер, який був спецпосланцем в Україні під час першого терміну Трампа, припускає, що підхід Трампа може полягати у вимозі до сторін зупинити війну без усіляких умов. Трамп вважає, що коли йдеться про допомогу Україні, європейці мають нести більшу частку витрат Кіт Келлог, генерал у відставці, якого Трамп призначив спецпосланцем по Росії та Україні і Фред Флейтц, ветеран ЦРУ - пропонують, щоб США після припинення бойових дій "продовжили озброювати Україну, і переконалися, що Росія не зможе просуватися далі й не атакує її знову". Україну, за їх пропозицією, не будуть просити визнати анексію, а США і союзники скасують санкції і нормалізують відносини з РФ, лише якщо Москва підпише мирну угоду, "прийнятну для Києва". Якби Трамп взяв ці пропозиції за основу, українці були б у захваті. Інше питання, яку роль гратиме Європа. Трамп вважає, що коли йдеться про допомогу Україні, європейці мають нести більшу частку витрат. Європейці виділили 118 млрд євро на допомогу Києву, порівняно з 85 млрд євро від США. Співвідношення 60:40. Можливо, Трамп хоче змістити баланс до 80:20. Втома Європи від війни теж перебільшена. У Німеччині, наприклад, за недавнім опитуванням, 43% респондентів хотіли б збільшення допомоги Києву. Проблема в тому, що якщо угоду укладуть, західна політична підтримка збереження допомоги може швидко зникнути. Росія витрачає понад 8% ВВП на оборону, тому може продовжувати переозброюватися. Україна буде змушена демобілізуватись, щоб відродити економіку. Це може спокусити Путіна спробувати ще раз через рік чи два. Україна природно хотіла б твердих гарантій безпеки. В ідеалі - членство в НАТО. Але Трамп зневажає Альянс. "НАТО - реліквія, яку слід скасувати", - писав чотири року тому Піт Гегсет, обраний Трампом на пост міністра оборони. І навіть якби Трамп погодився, то інші члени НАТО, такі як Угорщина, наклали б вето на вступ України. Дехто з оточення Трампа пропонує Європі замість цього сформувати коаліцію тих, хто бажає розгорнути війська в Україні. НАТО - реліквія, яку слід скасувати Проте європейські бази в Україні будуть вимагати складнішого матеріально-технічного забезпечення та досконалішої їх оборони. Скажімо, розміщення п'яти бригад може коштувати 43,5 млрд євро, що дорівнює витратам країн ЄС на сьогодні на військову допомогу Києву. Малоймовірно, що європейці дадуть війська без принаймні часткової участі США. Європейські уряди не продумали це детально, каже особа, знайома з питанням. Але ця велика ідея обговорюється на високому рівні в європейських столицях. Країни Північної і Східної Європи найбільш зацікавлені у ній. Західної і південної менше. Попри те, що громадська думка у багатьох країнах Європи проти відправлення військ, якби таке розгортання багатонаціональних сил ЄС сталося після зупинення бойових дій, це могло б їм видатися більш прийнятним. Макрон оприлюднив ідею відправити французькі війська в Україну. Велика Британія також могла б стати членом експедиційного корпусу. Прем'єр Кір Стармер прагне відновити зв'язки з європейськими партнерами у сфері безпеки. Німецькі чиновники вагаються. Але лідер ХДС і ймовірний наступний канцлер Фрідріх Мерц відкритіший до цієї ідеї. Але ці плани залежать від того, чи Трамп збереже інтерес до досягнення угоди. Ерік Чіарамелла з Фонду Карнегі, який працював у Білому домі за першої каденці Трампа, каже, що ізоляціоністське крило Республіканської партії на підйомі. Трамп може шукати легкої угоди за допомогою комбінації "пряника для Росії та батога для України" - пропозиції зняти санкції з Росії та погроз відрізати поставки зброї Києву. Якщо Україна впаде, Трамп в усьому звинуватить Байдена, каже Чіарамелла. Український колапс не неминучий, хоча російські успіхи найближчими тижнями прискоряться. Адміністрація Байдена дедалі швидше дає зброю в останні тижні його перебування на посаді президента Водночас адміністрація Байдена все швидше дає зброю в останні тижні його перебування на посаді президента, витрачаючи останні кошти, дозволені Конгресом. Вона також пом'якшила правила, що обмежують використання ракет проти цілей у РФ, і передає наземні міни, щоб перешкоджати просуванню росіян. Поставки зброї триватимуть і в наступному році, якщо Трамп їх не зупинить. Високі чиновники адміністрації Байдена стверджують, що українські запаси снарядів, зенітних ракет та інших боєприпасів кращі, ніж були протягом тривалого часу. Радше з надії, ніж з переконання, союзники США висловлюють упевненість, що Трамп не здасть Україну. Багато-хто в Києві вітав його обрання. Президент Зеленський запропонував спеціальний доступ для американських компаній до українських родовищ рідкісних корисних копалин як винагороду, яка може сподобатися Трампу. Адмірал Роб Бауер, голова військового комітету НАТО, виступаючи на Міжнародному форумі безпеки в канадському Галіфаксі в кінці листопада, заявив: "Не можу уявити, що в інтересах США, щоб Путін вийшов з будь-яких можливих мирних переговорів як переможець".
we.ua - Яким буде шлях до замороження війни в Україні: світові ЗМІ озвучили сценарії
Тhе Есоnоmіst: Як Дональд Трамп впорається з війною в Україні? І як на це відреагують Україна, Росія та Європа?
Еспресо наводить переклад статті Тhе Есоnоmіst."Це як Христофор Колумб, який намагався зазирнути за океан, думаючи, що прямує до Індії", - каже Костянтин Грищенко, колишній віце-прем'єр-міністр і міністр закордонних справ України. Існують побоювання, що Трамп може проштовхнути невигідну угоду задля показової перемоги.Якщо пріоритетом Трампа є укладення угоди - будь-якої угоди - то він може просто скоротити допомогу Україні і наполягати на тому, щоб вона прийняла вимоги Росії. Дехто з його оточення, наприклад, його син Дональд-молодший, у захваті від ідеї, що пан Трамп припинить надавати Україні "допомогу", тобто мільярди, які Америка надає їй у вигляді військової та економічної підтримки для захисту від повномасштабного російського вторгнення. "Мені насправді байдуже, що станеться з Україною у будь-який спосіб," - заявив у 2022 році обраний віце президент США Джей Д. Венс. "Я... залишаюся противником практично будь-якої пропозиції щодо продовження фінансування Сполученими Штатами цієї війни", - додав він у квітні цього року.Якби Америка пустила Україну за течією, Володимир Путін, президент Росії, міг би більш-менш диктувати умови. У червні він виклав свою позицію: Україна повинна вивести свої війська з чотирьох анексованих Росією областей - Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької - навіть попри те, що приблизно чверть їхньої території залишається в руках України (Росія також збереже Крим, який вона окупувала в 2014 році). Україні також доведеться відмовитися від планів вступу до НАТО.Це, без сумніву, показове позерство. У листопаді російські чиновники заявили агентству Rеutеrs, що можуть розглянути варіант замороження поточних ліній фронту з "простором для переговорів щодо точного розподілу території". Але на тлі відступу українських сил, активної роботи російської оборонної промисловості та залучення північнокорейських військ на боці Росії, Путін вважає, що має перевагу. Хоча економічний і соціальний тиск у країні зростає, він не поспішає завершувати війну. Ба більше, він може знову озвучити принизливі вимоги, які російські переговірники висували у 2022 році, включаючи жорсткі обмеження для ЗСУ - не більше 85 тисяч військовослужбовців, 342 танки та ракети з максимальною дальністю 40 км, розуміючи, що українці не погодяться на це навіть під тиском.Однак деякі спостерігачі вважають, що Трамп вважатиме поразку України поганою як для Америки, так і для його власного іміджу. "Трамп не дозволить себе обдурити," стверджує Метью Креніг з Атлантичної ради, вашингтонського аналітичного центру, який нещодавно спільно з Майком Волтцом, обраним Трампом на посаду радника з національної безпеки, написав статтю для Тhе Есоnоmіst. "Він відійде від поганої угоди." Як стверджують інсайдери, Трамп боїться, що поразка в Україні підірве його популярність, як хаотичний вихід з Афганістану в 2021 році зашкодив популярності президента Джо Байдена.Волтц визнав, що Америці може знадобитися важіль впливу для досягнення кращих умов від Путіна. Він запропонував збільшити експорт газу, посилити боротьбу з продажем російської нафти, надати Україні більше озброєнь і пом’якшити обмеження на їх використання, якщо Путін не вийде на переговори. Курт Волкер, який був спеціальним представником США в Україні під час першого терміну Трампа, припускає, що підхід Трампа може бути спочатку простим: вимога "зупинити війну" без умов.Інші представники МАGА-кола також розмірковують, як забезпечити виконання угоди. Кіт Келлог, відставний генерал, якого Трамп цього тижня призначив спеціальним посланцем до Росії та України, і Фред Флейтц, ветеран ЦРУ в про-Трампівському аналітичному центрі, запропонували, щоб Америка "продовжувала постачати зброю Україні... щоб гарантувати, що Росія не здійснить подальших наступів і не атакуватиме після припинення вогню". Україна не повинна була б віддавати території, а Америка та її союзники знімали б санкції та нормалізували відносини тільки в разі підписання Росією мирної угоди, "прийнятної для України". Якщо Трамп прийме ці пропозиції, українці будуть вельми задоволені.Інше питання - яку роль відіграватиме Європа. Радники президента Франції Еммануеля Макрона побоюються, що дипломатія стане справою між США та Росією, а Україна та Європа залишаться осторонь. "Не думаю, що ми повинні сперечатися з Трампом щодо того, що ми хочемо миру в Україні," каже дипломат зі Східної Європи. За його словами, не лише прихильники Росії можуть закликати до завершення війни. Але, додає він, мета повинна бути досягненням тривалого миру, а не напів заходів. Трамп все ще "грається з ідеями", зазначає дипломат, "і шукає поради від європейців".Так, поради, але, можливо, також і вимога досягнення певної ціни. Трамп вважає, що у допомозі Україні, як і в загальному питанні європейської оборони, європейці повинні нести основну частину витрат. Європейські країни виділили близько 118 млрд євро (124 млрд доларів) допомоги Україні з 24 січня 2022 року до 31 серпня 2024 року, порівняно з 85 млрд євро від США - майже 60:40. Але якщо Трамп вимагатиме розподілу 80:20, то це можна сприйняти, припускає європейський дипломат, вважаючи це помірною ціною за продовження участі Америки. Втома Європи від війни перебільшена. Наприклад, у Німеччині, згідно з нещодавнім опитуванням Роlіtbаrоmеtеr, 43% респондентів хотіли б збільшити допомогу Україні, тоді як лише 24% хочуть її зменшити.Проблема полягає в тому, що якщо угода буде укладена, політична підтримка продовження допомоги може швидко зникнути. Росія витрачає понад 8% свого ВВП на оборону, тому вона може продовжити переозброєння. Україна ж, у свою чергу, буде змушена демобілізуватися, щоб відновити свою економіку. Це може спонукати Путіна спробувати знову через рік-два.Україна, природно, хоче отримати тверді гарантії безпеки. Ідеально це мало б бути у формі членства в НАТО. Але Трамп неодноразово критикував альянс. "НАТО - це пережиток, і його треба здати на металобрухт," писав Піт Хегсет, його кандидат на посаду міністра оборони, чотири роки тому. І навіть якщо Трамп змінить свою думку, є ймовірність, що інші члени НАТО, наприклад, Угорщина, накладуть вето на вступ України.Дехто в оточенні Трампа запропонував Європі замість цього сформувати коаліцію з охочих розгорнути війська в Україні. Будь-яке розгортання військ ляже важким тягарем на європейські збройні сили. Східноєвропейські країни, деякі з яких приймають багатонаціональні бойові групи НАТО, не захочуть від них відмовлятися. Так само не захоче вище командування НАТО віддавати резервні сили альянсу. Гроші - це ще одна проблема. Наприклад, заплановане розгортання німецької бригади в Литві може коштувати до 6 млрд євро на створення і 800 млн євро на рік на утримання. Базування в Україні передбачатиме складнішу логістику і потребуватиме більш досконалої оборони. Розміщення там, скажімо, п'яти бригад може легко перевищити 43,5 млрд євро, витрачених на сьогодні країнами ЄС на військову допомогу Україні. Перш за все, малоймовірно, що європейці відправлять туди війська без участі США, хоча повітряного прикриття і непрямої підтримки може бути достатньо.Європейські уряди, схоже, не продумали все це в деталях, каже людина, обізнана з цим питанням. "Ми не помітили жодних серйозних зусиль з планування, які б стояли за цією великою ідеєю". Але велика ідея принаймні обговорюється на високому рівні в європейських столицях. Країни Північної та Східної Європи, ймовірно, почуватимуться найбільш комфортно з нею; країни Західної та Південної Європи - менш комфортно. Хоча громадська думка в багатьох європейських країнах налаштована проти, якби розгортання відбулося після припинення бойових дій у складі багатонаціональних європейських сил, це могло б здатися більш прийнятним.Макрон публічно озвучив ідею про відправку французьких військ в Україну. Велика Британія також може бути членом будь-якого експедиційного контингенту. Її збройні сили були активно задіяні в Україні, а прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер прагне відновити безпекові та оборонні зв'язки з європейськими партнерами. Німецькі чиновники більш нерішучі. Але Фрідріх Мерц, лідер правих християнських демократів і ймовірний канцлер після виборів у лютому, вважається більш відкритим до цієї ідеї.Рухаємося далі і звинувачуємо БайденаОднак ці плани залежать від того, чи збереже Трамп певну зацікавленість в угоді. Ерік Чіарамелла з Фонду Карнегі за міжнародний мир, аналітичного центру у Вашингтоні, який працював у Білому домі за часів Трампа, стверджує, що ізоляціоністське крило Республіканської партії перебуває на підйомі. Дональд Трамп може спробувати укласти легку угоду за допомогою комбінації "батога для Росії і пряника для України": пропозиція зняти санкції з Росії і погроза припинити постачання зброї Україні. Якщо Україна зазнає краху, каже пан Чіарамелла, Трамп просто звинуватить у цьому Байдена.Крах України не є неминучим, хоча російський наступ, ймовірно, прискориться в найближчі тижні. Адміністрація Байдена прискорює постачання зброї в останні тижні свого перебування на посаді, витрачаючи останні кошти, дозволені Конгресом, і кидаючи на фронт все, що може. Вона пом'якшила правила, що обмежують використання певних ракет проти цілей в Росії, і передає протипіхотні міни, щоб перешкодити просуванню Росії. Зброя продовжуватиме надходити і в наступному році, якщо тільки Трамп не зупинить цей потік. Високопосадовці адміністрації Байдена стверджують, що зараз українські запаси артилерійських снарядів, зенітних ракет та інших боєприпасів є у кращому стані, ніж вони були останнім часом.Скоріше з надії, ніж з переконання, союзники Америки висловлюють впевненість, що Дональд Трамп не продасть Україну. Багато українських високопосадовців привітали обрання Трампа. Володимир Зеленський, президент України, запропонував спеціальний доступ американських фірм до українських родовищ рідкісних корисних копалин як послугу за послугу, яка може зацікавити схильного до угод Трампа. Адмірал Роб Бауер, голова військового комітету НАТО, виступаючи на Міжнародному форумі з безпеки в Галіфаксі в Канаді наприкінці листопада, заявив: "Я не можу собі уявити, що в інтересах Сполучених Штатів, щоб Путін вийшов переможцем з будь-яких можливих мирних переговорів". Міністр закордонних справ однієї з європейських країн відмовився навіть припустити, що Україна буде покинута. .
we.ua - Тhе Есоnоmіst: Як Дональд Трамп впорається з війною в Україні? І як на це відреагують Україна, Росія та Європа?
Європейські війська в Україні: лідери визначаються з рівнем ризику
Як відомо, коли з ініціативою щодо можливої участі військ країн - членів НАТО у російсько-українському конфлікті виступив президент Франції Емманюель Макрон, а це відбулося у другу річницю великого нападу Володимира Путіна на нашу країну, пропозиція французького президента з великою опозицією була сприйнята  в європейських країнах і навіть у Сполучених Штатах. Небагато хто погодився з тим, що є доцільність у таких радикальних заходах. Однак обрання президентом Сполучених Штатів Дональда Трампа змінило все. Багато хто досі очікує, що новообраний президент Сполучених Штатів домовиться з російським президентом Володимиром Путіним щодо умов закінчення війни в Україні. Однак мало хто може пояснити, якими мають бути важелі впливу Дональда Трампа на Володимира Путіна для того, щоб російський президент дійсно відмовився від своєї амбітної імперіалістичної мети знищення української державності із приєднанням територій сусідньої держави до Російської Федерації. У порівнянні зі своїм попередником Джо Байденом, Дональд Трамп багато говорить про необхідність завершення війни Росії проти України шляхом домовленостей із Путіним. Однак якщо говорити про інструменти, які він має, вони не сильно відрізняються від тих інструментів, якими володів Джозеф Байден. І може скластися ситуація, коли дипломатичні зусилля Дональда Трампа призведуть до звичайнісінького фіаско, а від подальшої допомоги Україні новий американський президент просто відмовиться, і тоді, звичайно, виникне критична ситуація. Читайте також: Нам важливо, щоб Росія виснажилася швидшеВже зараз ніхто не розуміє, як буде виглядати американська допомога Україні в ситуації, коли згадки про цю допомогу практично відсутні у новому американському бюджеті. А спікер палати представників американського конгресу Майк Джонсон, який має всі шанси бути переобраним на цю посаду в палаті нового скликання, що розпочне роботу одночасно із поверненням Дональда Трампа до Білого дому, вже підкреслив, що у нього немає жодних апетитів фінансувати Україну. Ситуація може змінитися, коли Дональд Трамп усвідомить реальність ситуації, в якій він опинився, коли став президентом Сполучених Штатів. І це, звичайно, стосується не тільки України, а й інших конфліктів, які випадуть на час його перебування в Овальному кабінеті. Однак є сподівання, що новий американський президент реалістично оцінить ситуацію. І є розуміння того, що Трамп просто може втратити інтерес до російсько-української війни як до конфлікту, який не дасть йому можливість відчувати себе миротворцем і не посилить його репутацію сильного лідера. І тоді, звісно, головний тягар проблем може лягти на Європу. Саме тому президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр Великої Британії Кір Стармер обговорюють можливість створення ядра коаліції, яка буде допомагати Україні, якщо Сполучені Штати Трампа просто відмовляться від тієї ролі, яку Америка грала у цивілізованому світі після Другої світової війни. А вірогідність саме такого негативного розвитку подій є дуже великою і дуже небезпечною не тільки для самої України, а й для тих європейських країн, які продовжили сподіватися на важливу стабілізаційну роль Сполучених Штатів у світі. І зараз, у зв'язку з появою Дональда Трампа на політичній арені в оточенні ультраправих політиків і прихильників, можуть втратити такі сподівання на найближче майбутнє. Однак виникає питання, в якому вигляді війська таких країн, як Франція і Велика Британія, а мова йде саме про сухопутні війська, можуть з'явитися на території України, і, найголовніше, коли вони зможуть з'явитися. Чи погодяться у Парижі та Лондоні ввести свої війська в ситуації, коли російсько-українська війна триватиме. Чи навпаки вони будуть очікувати завершення вогню, щоб бути гарантами того, що новий напад Росії на українську територію не відбудеться.Читайте також: Чи допоможе Путіну ядерний кийокАле тоді ми знову потрапляємо у ту ж саму пастку, яку Володимир Путін натхненно готує для Дональда Трампа: навіщо припиняти вогонь і закінчувати війну Росії проти України, якщо не буде нового шансу розпочати військові дії й врешті-решт знищити ненависну Володимиру Путіну державу. Адже абсолютно очевидно, що Володимир Путін буде готовий припинити вогонь тільки в ситуації, якщо у нього будуть шанси вже незабаром розпочати нову, ще більш масштабну війну проти України, яка  закінчиться вже остаточним знищенням української державності буквально на всій українській території. Це саме те, чого Захід не хоче дозволити російському правителеві. Так, на Заході вже починають усвідомлювати, що можуть погодитися з контролем Володимира Путіна над тими територіями, які сьогодні окупує Російська армія, і над тими територіями, які вона прагне окупувати до моменту, поки не знайдеться можливість досягти закінчення воєнних дій. Однак ані у Франції, ані у Великій Британії не бажали б знищення української держави, що буде приголомшливою поразкою не тільки європейських країн, а й Сполучених Штатів. Хоча очевидно, що в оточенні Дональда Трампа цього просто не усвідомлюють у зв'язку з обмеженістю політичних поглядів людей, які супроводжуватимуть нового американського президента під час його каденції. В такій ситуації лідерам європейських країн доведеться, як це і було останні роки, визначатися з рівнем ризику, тому що великого сенсу сподіватися на те, що Путін дасть військам європейських країн увійти на територію України, немає. Навпаки будь-яке рішення про припинення вогню, якраз буде супроводжуватися не тільки відмовою України від участі в НАТО, але й гарантіями від країн-членів НАТО, що жодний їхній військовослужбовець ніколи не буде присутній на українській землі.Поза сумнівом Путін буде наполягати на такому варіанті. І якщо рахуватися із тим, що бажає Путін, тоді, звичайно, ніяких військ європейських країн на території України не буде, ніякого вступу України до НАТО не буде. А нова російсько-українська війна, ще більш масштабна і приголомшлива, буде. І тому європейським лідерам, як і взагалі лідерам колективного заходу потрібно або ризикувати реальним конфліктом із Володимиром Путіним, або не морочити голову ані собі, ані нам.ДжерелоПро автора. Віталій Портников, журналіст, лауреат Національної премії України ім. ШевченкаРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Європейські війська в Україні: лідери визначаються з рівнем ризику
«Ми не можемо дозволити путіну виграти цю війну», — Кір Стармер
Таким чином Путін попереджений, що його агресивні загрози на адресу Великобританії не призведуть до зупинення допомоги Україні.
we.ua - «Ми не можемо дозволити путіну виграти цю війну», — Кір Стармер
Вlооmbеrg: Британія передала Україні ще «десятки» далекобійних ракет Stоrm Shаdоw
Британія передала Україні ще десятки своїх далекобійних ракет Stоrm Shаdоw - уперше від того, як премʼєром став Кір Стармер
we.ua - Вlооmbеrg: Британія передала Україні ще «десятки» далекобійних ракет Stоrm Shаdоw

What is wrong with this post?