Таку інформацію у суботу, 21 червня 2025 року, оприлюднив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко."За моїми даними, Умерова розглядають на посаду посла України в США", - зазначив нардеп.Окрім того, як він наголосив, на посаду міністра оборони "розглядають голову СБУ Василя Малюка".Читайте також: Зеленський обіцяє кадрові зміни у дипломатичному корпусіЗараз посольство України у США, як відомо, очолює ексміністерка фінансів Оксана Маркарова, що на цій посаді з лютого 2021 року і яку політологи не відносять безпосередньо до команди Володимира Зеленського. Провідні посади в економічному блоці уряду Маркарова займала ще за президентства Петра Порошенка.Перед цим почалася ініційована главою держави хвиля кадрових перестановок: прокурора з Бучі, який документував злочини російських окупантів, а також встиг покерувати Київською областю та Державною податковою службою Руслана Кравченка призначено новим генпрокурором; у парламенті пішли розмови про підготовку відставки чинного прем'єра Дениса Шмигаля.
Сенатори від обох партій Конгресу Сполучених Штатів представили законопроєкт, яким передбачено запровадження "вторинних" санкцій проти РФ. Законопроєкт вже має 81 співавтора, розповіла посол України в США Оксана Маркарова. Санкції передбачають, зокрема, 500% мита для країн, які закуповують російську нафту, газ і уран, якщо росія не погодиться на тривалий мир із Україною. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потрібно більше тиску на РФ, адже окупанти не збираються припиняти вогонь - Зеленський "Двопартійний законопроект про санкції проти Росії тепер має 81 співавтора в Сенаті! Дякую кожному 81 сенатору за підхід "Мир через силу"!" - написала Маркарова. Раніше цю інформацію оприлюднив сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Президент України Володимир Зеленський намагався зміцнити відносини з президентом США Дональдом Трампом, погодившись на безумовне припинення вогню і підписавши угоду про видобуток корисних копалин та беручи участь у переговорах, ініційованих Кремлем. Однак ці зусилля не призвели до значущих результатів. Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним Трамп знову підтримав російську позицію: переговори мають передувати припиненню вогню. Зеленський зазначив, що Росія намагається виграти час для продовження війни та окупації. Він також висловив сумнів щодо щирості намірів Москви щодо припинення вогню.
Кримськотатарський політв’язень Сервер Мустафаєв став лауреатом премії Frееdоm НоusеКримськотатарського активіста Сервера Мустафаєва нагородили Премією Свободи імені Альфреда Мозеса за захист прав людини. Нагороду отримала Оксана Маркарова, нагадавши про політв'язнів.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Президент України Володимир Зеленський увечері 11 травня заявив, що готовий до прямих переговорів із РФ, і 15 травня чекатиме на російського лідера Володимира Путіна в Стамбулі «особисто»
Пані посол України у США Оксана Маркарова заявила, що Україна повністю підтримує заклик президента Трампа до повного та безумовного припинення вогню та готова до прямих переговорів.
Цього тижня Верховна Рада має ратифікувати оновлену угоду зі США щодо співпраці у сфері стратегічних мінералів. За останні два місяці концепція домовленостей істотно змінилася: українські перемовники змогли уникнути невигідних умов, забезпечити баланс інтересів сторін і закласти основу для довгострокових інвестицій у повоєнну економіку. Про це заявила дипломатка та членкиня координаційного комітету Ukrаіnе Fасіlіty Рlаtfоrm Лана Зеркаль. Вона пояснила, що йдеться про низку документів, які формують правове поле партнерства між Україною та США, а також допомагають зняти напругу у відносинах між керівництвом обох країн. Згідно з умовами угоди, американські компанії не матимуть жодних ексклюзивних прав - усі інвестори працюватимуть на однакових умовах. Джерела наповнення спеціального Фонду - це лише нові надходження: з боку США враховується лише нова військова допомога, з боку України - частина доходів від нових ліцензій на видобуток. Половина рентних платежів йтиме саме до Фонду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США розповіли, навіщо Трампу угода з Україною про надра Фонд інвестуватиме виключно в українські ресурси та інфраструктуру. Він також матиме право першої пропозиції на інвестування у відповідні проєкти. Прибутки сторони зможуть ділити лише через 10 років після запуску проєктів. Деякі критики вказують на відсутність "гарантій безпеки", але Зеркаль підкреслює, що ці питання не входять до предмету угод. На її думку, справжню безпеку гарантують не формулювання, а зброя й фінансування її виробництва. Американська Dеvеlорmеnt Fіnаnсе Соrроrаtіоn, яка є співзасновником Фонду, назвала угоду "історичною" і прямим сигналом Росії, що США мають стратегічну зацікавленість в Україні. Зеркаль також наголосила, що в новій редакції домовленостей немає раніше обговорюваного підходу, який асоціювався з ідеєю Трампа щодо "відшкодування" США за надану допомогу. Угода про корисні копалини та економічне партнерство - важлива частина ширшої архітектури безпеки, заявила пані посол України у США Оксана Маркарова. Окрім того, дипломатка прокоментувала підписану нещодавно українсько-американську угоду щодо співпраці у сфері корисних копалин, підкресливши, що це буде рівноправне партнерство на умовах 50 на 50.
Угода про корисні копалини та економічне партнерство - важлива частина ширшої архітектури безпеки. Про це заявила пані посол України у США Оксана Маркарова в етері телеканалу СВS. Коментуючи заяви російського диктатора Володимира Путіна про те, що Росія "доведе війну до потрібного результату", Маркарова наголосила: "Не має значення, як ми інтерпретуємо те, що він каже". Вона підкреслила, що Путін становить загрозу не лише для України, а й для всіх, хто вірить у мирне співіснування держав, повагу до кордонів і розвиток економічного партнерства. Маркарова також зазначила, що російський лідер діє спільно з Іраном і Північною Кореєю, відкрито підтримуючи інші терористичні режими. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українсько-американський інвестфонд на низькому старті Окрім того, дипломатка прокоментувала підписану нещодавно українсько-американську угоду щодо співпраці у сфері корисних копалин, підкресливши, що це буде рівноправне партнерство на умовах 50 на 50. "Майбутні інвестиції США, включно з військовими контрактами, будуть зараховані як внесок до фонду. А Україна вкладатиме кошти з нових ліцензій та проєктів", - зазначили Маркарова. Вона зауважила, що "ця угода про економічне партнерство сама по собі є дуже важливою частиною ширшої архітектури безпеки", а фонд буде успішним, якщо Україна буде стабільною і мирною. Тож, як наголошує Маркарова, у певному сенсі, ця угода - важлива частина майбутніх гарантій безпеки. Пані посол додала, що Україна і США "дуже активно" працюють над тим, щоб угода запрацювала якомога швидше. Посол України в США Оксана Маркарова прокоментувала заяви російського диктатора Володимира Путіна щодо ядерної зброї. За словами Маркарової, інтерпретувати висловлювання Путіна дуже складно. Вона також наголосила, що Росія має історію агресії не лише проти інших країн, а й проти власного населення.
Посол України в США Оксана Маркарова прокоментувала заяви російського диктатора Володимира Путіна щодо ядерної зброї. В ефірі СВS Nеws вона зазначила, що Путін - це "загроза, в яку слід вірити на слово". Ці слова прозвучали у відповідь на запитання ведучої стосовно нещодавнього зауваження президента РФ про те, що він "сподівається, що ядерна зброя не знадобиться" для завершення війни проти України. "На даний момент не має значення, як ми інтерпретуємо його слова. Ми просто повинні вірити в те, що він говорить, і розуміти те, що він говорить. Він становить загрозу не тільки для України, а й для всіх, хто вважає, що народи мають жити мирно", - запевнила посол України в США. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль погрожує Європі через підтримку України За словами Маркарової, інтерпретувати висловлювання Путіна дуже складно. Вона також наголосила, що Росія має історію агресії не лише проти інших країн, а й проти власного населення. Крім того, українська дипломатка підкреслила важливість партнерства України з союзниками, зокрема зі США, в надії, що спільними зусиллями вдасться досягти миру не лише в Україні, а й у світі загалом. "Путін робить це разом з Іраном і Північною Кореєю. Вони не приховують цього. Вони підтримують інші терористичні режими, і ми теж повинні триматися разом, щоб принести мир", - додала Маркарова. Російський диктатор Володимир Путін знову вдався до ядерних погроз у бік України. Він заявив, що Росію "намагалися спровокувати". Сказав про це у пропагандистському фільмі "Росія. Кремль. Путін. 25 років". При цьому диктатор запевнив, що у Росії "достатньо сил і засобів, щоб довести розпочате у 2022 році до логічного завершення з потрібним для РФ результатом".
Посол України у США Оксана Маркарова вважає, що підписана між двома країнами угода про економічне партнерство є дуже важливою частиною ширшої архітектури безпеки.
Посол України в США Оксана Маркарова минулого року купила автомобіль ТОYОТА SЕQUОІА вартістю 3 365 491 грн, ще один автомобіль ТОYОТА ВZ4Х вона взяла у лізинг, ймовірно для службових цілей. Обидві автівки 2024 року випуску.