Влада оновлює план дій на випадок нападу Росії. Розглядаються сценарії, за яких країну атакують звичайними ракетами, ядерними боєголовками або за допомогою кібероперацій.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Про це повідомляють Повітряні Сили ЗСУ.О 19:32 було зафіксовано ворожий БПЛА з акваторії Чорного моря курсом на Одещину.О 20:45 ворожий БПЛА пролітав над територією Херсонщини та рухався курсом на Миколаївщину.Станом на 21:38 декілька груп БПЛА перебували в акваторії Чорного моря, рухались курсом на Одещину.Рух ворожих БПЛА станом на 21:45:Група БПЛА з акваторії Чорного моря курсом на Чорноморськ.Декілька груп БПЛА в акваторії Чорного моря у напрямку півдня Одещини."Декілька груп БПЛА курсом на Чорноморськ/Лиманка", - попередили в ПС о 22:04.Станом на 01:10 фіксували групу безпілотників, яка рухалась повз Запорізьку область курсом на Дніпропетровщину.О 01:38 дрони спостерігали на сході Харківщини й на сході Дніпропетровщини.О 3:14 дрон зі сходу летів у напрямку Харкова. За кілька хвилин ПС повідомляли про рух декількох груп БПЛА з Харківщини на Дніпропетровщину та Донеччину. Також БПЛА фіксували на Сумщині, курс західний.О 3:38 про загрозу застосування безпілотників попередили Полтавщину. Станом на 03:45 дрони фіксували: на межі Сумщини на Чернігівщини; на заході Харківщини, курс на Полтавщину;на півночі Сумщини, курс південний; в напрямку Краматорська;на півдні та центрі Харківщини, курс довільний.Наслідки атаки на ОдещиніО 21:52 мер Одеси Геннадій Труханов повідомив про вибухи в одному з районів міста. До цього про загрозу застосування ворогом дронів він попередив Київський район Одеси."Центр міста та Пересипський район, також будьте обережні", - написав він о 22:02, а менш ніж за хвилину повідомив про повторні вибухи.За хвилину до опівночі очільник Одеської ОВА Олег Кіпер розповів, що унаслідок російської атаки по Одеському району пошкоджена низка обʼєктів цивільної інфраструктури, зокрема, приватні житлові будинки. Також виникли пожежі. "В одному з будинків знайдено тіло загиблої людини. Додаткова інформація щодо постраждалих уточнюється", - зазначив Кіпер. Влучання в ХарковіО 03:36 мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що росіяни влучили "шахедом" по центральному щільно заселеному району міста. Вже відомо про пожежу в приватному будинку.Новина доповнюватиметься...
Про це він написав у tеlеgrаm. О 01:16 Собянін заявив, що російська ППО нібито відбила атаку п'яти безпілотників, що летіли на Москву, а згодом заявив про збиття ще одного дрона. За 40 хвилин мер Мокви написав про, мовляв, ще три збитих безпілотники, а о 02:17 їхня кількість зросла на 10. Собянін каже, що вони летіли на російську столицю з різних напрямків. Водночас Росавіація з 01:20 почала оголошувати про тимчасові обмеження для російських аеропортів. Не приймають і не відправляють рейси аеропорти Внуково, Домодєдово, Жуковський, Шереметьєво у Московській області, аеропорти в Калузькій, Волгоградській, Саратовській і Самарській областях.Минулої ночі, 5 травня, у РФ також заявляли про атаку дронів - вони нібито прямували на Москву. Через це діяли обмеження в роботі аеропорту "Домодедово".
Президент США Дональд Трамп заявив, що багато хто вже має уявлення про причетних до вибухів на газопроводах "Північний потік", але підкреслив, що саме він першим заблокував цей проєкт. Про це він повідомив під час розмови з журналістами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім обговорює питання про скасування санкцій щодо газопроводу "Північний потік-2" - ЗМІ На запитання, чи планує він ініціювати офіційне розслідування вибухів, Трамп відповів, що в цьому немає необхідності. Він зазначив, що якби звернувся до певних осіб, то швидко отримав би відповідь без великих витрат на розслідування. Трамп також наголосив, що під час його президентства було заблоковано будівництво "Північного потоку-2". "Я фактично став першим, хто підірвав цей проєкт, оскільки не дозволив його реалізувати. Потім прийшов Байден і дозволив завершити його. Це досить цікаво", - додав Трамп. 15 серпня газета Тhе Wаll Strееt Jоurnаl повідомила, що до підриву газогону у Балтійському морі причетні українські топпосадовці. Нібито президент Володимир Зеленський намагався скасовувати операцію з підриву газопроводів "Північний потік" у вересні 2022 року, коли про неї дізналося ЦРУ. Сама ж українська операція коштувала близько $300 тис. У ній була задіяна невелика орендована яхта з екіпажем з шести людей. За інформацією видання, ідея операції нібито виникла в травні 2022 року. Підривом нібито керував неназваний генерал із досвідом участі в спеціальних операціях, який безпосередньо підпорядковувався тодішньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.
Поки Владімір Путін не планує йти на припинення вогню та готується до параду 9 травня, в Кремлі є люди, які цим дуже занепокоєні. Залишається питання, чи вистачить їм сміливості протистояти російському диктатору. Повний текст новини +Відео
Велосипед - це не лише екологічний транспорт і спосіб підтримувати фізичну форму, а й повноцінний засіб пересування в межах дорожнього руху. Щоб кожна поїздка була безпечною та комфортною, важливо дотримуватись основних правил, які нагадали в Патрульній поліції Києва. Поліцейські радять надавати перевагу велодоріжкам, які забезпечують безпечний рух, відокремлений від автотранспорту й пішоходів. У разі їх відсутності варто рухатися по крайній правій смузі, дотримуючись однорядного руху. Перед поїздкою необхідно перевірити технічний стан велосипеда: справність гальм, наявність дзвінка й світловідбивачів (білого - спереду, червоного - ззаду, помаранчевих - збоку). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДТП в Європі: що робити українському водієві - покрокова інструкція У темну пору доби чи при поганій видимості обов'язково слід увімкнути ліхтар або фару та мати світловідбивальні елементи, щоб залишатися помітним для інших учасників руху. Крім того, варто подбати про особисту безпеку: шолом, наколінники й налокітники допоможуть зменшити ризик травмування у випадку аварій чи падінь. Поліція також нагадала, що їздити проїзною частиною дозволено лише з 14 років. За порушення ПДР велосипедистами передбачений штраф у розмірі 340 грн. Правилами дорожнього руху заборонено керувати автомобілем та одночасно користуватися мобільним телефоном, тримаючи його у руці. Ризик потрапити у ДТП збільшується в 20 разів. Наприклад, читаючи повідомлення на швидкості 70 км/год, водій проїде 90 метрів, не дивлячись на дорогу. Водії, які пишуть або читають повідомлення під час кермування, мають у 20 разів більший ризик потрапити в ДТП, ніж ті, хто не відволікається.
У ніч на 6 травня Росія повідомила про збиття щонайменше 16 безпілотників, що летіли на Москву. Влада заявляє про роботу ППО, даних про руйнування немає.
Європейський Союз має намір прийняти рішення щодо правового статусу українських біженців вже в червні. Це питання набуває актуальності, оскільки чинний режим тимчасового захисту для українців триватиме до березня 2026 року, заявив чеський прем'єр-міністр Петр Фіала під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Празі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Чехії створять український хаб єдності для повернення біженців Він підкреслив, що Чехія вже прийняла найбільше українських біженців на душу населення, і 160 тис. з них офіційно працевлаштовані. "Ми не можемо чекати до останньої хвилини. Засідання Ради міністрів внутрішніх справ у червні стане важливим етапом, на якому буде визначена європейська позиція та запропоноване рішення. Все залежатиме від розвитку ситуації", - сказав Фіала. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Європейський Союз активував Директиву про тимчасовий захист, яка надає українським біженцям право на проживання, доступ до праці, освіти, медичних послуг і соціальної допомоги. Цей статус був продовжений до 4 березня 2026 року. Станом на 31 січня 2025 року під тимчасовим захистом у країнах ЄС перебуває 4,3 млн українців. Однак у низці держав, зокрема Данії, Франції, Австрії та Литві, кількість біженців скоротилася. Найбільше українців прийняли Німеччина, Польща та Чехія.