Угорська енергетична компанія Моl розглядає можливість використання українського трубопроводу «Одеса – Броди» для зменшення залежності країни від російської нафти. Цей маршрут може відкрити для Угорщини
Угорська компанія МОL шукає спосіб диверсифікації енергоносіїв з рф через український портУгорська компанія МОL розглядає нафтопровід Одеса-Броди та морські поставки як найкраще рішення для зменшення енергетичної залежності від росії. Проєкт потребує значних інвестицій та політичної підтримки, враховуючи війну в Україні.
Угорська енергетична компанія Моl зацікавлена у використанні українського трубопроводу Одеса-Броди для диверсифікації джерел постачання нафти. Це дасть змогу зменшити енергетичну залежність країни від російської сировини. Старший віцепрезидент Моl Сабольч Пал Сабо заявив, що компанія хоче отримати доступ до трубопроводу, який починається з порту Одеса на Чорному морі та проходить у напрямку кордону з Польщею. Про це пише Вlооmbеrg. За його словами, така інфраструктура дозволить налагодити транспортування нафти від провідних міжнародних постачальників. Передбачається, що транспортування нафти з Одеси до Угорщини може відбуватися через південну гілку нафтопроводу "Дружба", яка зараз використовується для прокачування російської нафти та з'єднується з українською системою поблизу польського кордону. Сабо зазначив, що такий крок може суттєво посилити енергетичну безпеку не лише Угорщини, а й ширшого регіону. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина наклала вето на заклик ЄС обмежити російські газ та нафту "Трубопровід з Одеси означає доступ до всіх видів альтернативної нафти завдяки морському з'єднанню. Цей трубопровід слугуватиме забезпеченню безпеки поставок у регіоні, ЄС та Україні", - сказав він. Моl також закликала Євросоюз долучитися до модернізації Одеського нафтопроводу, адже вважає його стратегічно важливою ланкою для створення реальної альтернативи російській нафті. Компанія вважає, що оновлення цієї магістралі може стати додатковим маршрутом також і для Сербії. "Якщо ЄС наполягає на тому, щоб регіон відмовився від надійного маршруту поставок, то він повинен зіграти свою роль у створенні реальної альтернативи", - додав Сабо. Вартість поставок російської сирої нафти в травні 2025 року досягла дворічного мінімуму. Нафта марки Urаls зараз продається приблизно по $52 за барр. За даними відстеження танкерів, зібраними Вlооmbеrg, середній обсяг поставок становив 3,39 млн бар. на день за чотири тижні до 25 травня. Валова вартість цих вантажів виявилася найнижчою з квітня 2023 року.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Про це повідомляє Вlооmbеrg. Угорська компанія Моl, яка наразі імплементує постачання російської нафти, має намір отримати доступ до трубопроводу з одеського порту. Це рішення спрямоване на диверсифікацію джерел постачання нафти до Угорщини, про що повідомляє Вlооmbеrg. Згідно з інформацією видання, Моl планує використовувати нафтопровід Одеса-Броди, що з’єднує чорноморський порт України з польським кордоном. Це дозволить […] Тhе роst Моl планує постачати нафту через трубопровід Одеса-Броди: виклики та санкції ЄС fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Для відмови від російських енергоносіїв Угорщині потрібен альтернативний варіант. Ним може стати нафтопровід "Одеса-Броди", який хочуть відновити. Повний текст новини
Президент Володимир Зеленський відзначив почесною відзнакою "За мужність та відвагу" 16 окрему бригаду армійської авіації "Броди" Сухопутних військ Збройних Сил України.
"Фактично, це нова гілка розвитку наземних роботизованих комплексів – повнорозмірний безпілотний автомобіль. Це нові можливості для наших воїнів, а саме – виконання небезпечних завдань без ризику для особового складу. Важливо, щоб технології більше наближалися до окопів, щоб інноваційні інструменти війни більше працювали для воїнів і за них. ВОПи необхідно максимально посилити роботизованими системами", – зазначив заступник міністра оборони Валерій Чуркін."UGV Рrоtесtоr – унікальна розробка серед безпілотних наземних роботизованих комплексів (БНРК) за своїм тактико-технічними характеристиками. Дрон має високу вантажопідйомність, мобільність та прохідність. Основна місія Рrоtесtоr – зберегти життя наших військових під час логістичних операцій. Лінія фронту різна: на деяких ділянках ворог ближче, на інших – далі, але постачання провізії та інших необхідних ресурсів потрібне постійно", - розповів директор ТОВ "Українська бронетехніка" Владислав Бельбас.За його словами, дрон також може доставляти менші наземні дрони, вагою від 50 до 150 кг, які працюють безпосередньо на передовій у радіусі 2-3 км."Їх оперативне і непомітне транспортування – непросте завдання, але наш логістичний комплекс здатен доставляти 3-4 таких робота за раз. Це дозволяє зберегти їхній заряд та значно підвищує ефективність їхнього застосування", - каже гендиректор компанії.Також Бельбас розповів, що розробка UGV Рrоtесtоr відбувалася у співпраці з військовими, які мають бойовий досвід."Ми взялися за розробку цього НРК ще влітку 2023 року. Технічне завдання отримали від однієї з топових бригад ЗСУ, яка вела бойові дії на донецькому напрямку. Вони одні з перших, якщо не перші, хто почав використовувати НРК для мінування та як камікадзе. Тісна співпраця з їхніми операторами та чітке бачення концепції від командира бригади - саме так ми реалізували проект першого важкого логістичного НРК", - додав він.За словами Бельбас, UGV Рrоtесtоr також можливо використовувати як бойовий робот, встановивши на нього озброєння для знищення бронетехніки чи живої сили противника.Завдання, які може виконувати РRОТЕСТОR: перевезення боєкомплекту або спорядження, евакуація поранених, використання як платформи під роботизований бойовий модуль, мобільних систем РЕБ і РЕР тощо. Вантажопідйомність цієї дистанційно керованої платформи – до 700 кг. Запас ходу – до 400 км.Автомобіль оснащений потужним двигуном внутрішнього згоряння, має високу прохідність. Повний привід дозволяє долати значні перешкоди та броди, а колеса зі вставкою RunFlаt – продовжувати рух навіть при пошкодженні."Додатковою перевагою цієї безпілотної платформи є її невисока ціна та можливість швидкого виробництва", - додав гендиректор ТОВ "Українська бронетехніка".
У паонеділок, 2 червня, в місті Броди Золочівського району сталася аварія за участі вантажівки та велосипедиста. Внаслідок події велосипедист отримав травми, його госпіталізували.
Упродовж наступних десяти років Литва планує інвестувати понад 1,1 млрд в укріплення кордонів із Росією та Білоруссю. Йдеться про масштабне підсилення оборонного потенціалу країни, зокрема через створення інженерних бар'єрів для стримування можливого наступу ворога, повідомило Міністерство національної оборони Литви. Як пише відомство, найбільшу частину бюджету понад 800 млн - буде спрямовано на закупівлю протитанкових мін та систем мінування. Також заплановано розширити можливості литовських військових у сфері радіоелектронної боротьби, протидії дронам, а також модернізувати системи спостереження і раннього попередження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укріплення кордону з РФ: у ДПСУ розповіли про ситуацію Окрему увагу приділяють зміцненню Сувальського коридору - стратегічної ділянки на кордоні з Польщею, яка може стати головною ціллю у разі військової ескалації. У рамках проєкту "Східний щит", що реалізується спільно з Польщею, Литва збудує 27 інженерних парків на прикордонних територіях. Там зберігатимуться засоби оборони - зокрема протитанкові їжаки, бетонні бар'єри, металевий дріт, контейнери та зуби дракона. До проєкту також залучають місцеву владу: муніципалітети готують фортифікаційні плани для захисту своїх регіонів. Крім того, будуть укріплені природні бар'єри - розчищено канави, збережено ліси поблизу кордону, облаштовано захисні алеї та зміцнено броди на річці Нямунас. Участь у проєкті також беруть Латвія та Естонія: разом із союзниками по НАТО створюється Балтійська оборонна лінія - єдина система інженерних перешкод уздовж східного флангу Альянсу. У Міноборони підкреслюють, що ці кроки зміцнять обороноздатність Литви, підвищать безпеку кордонів та створять реальний бар'єр для можливого вторгнення. Речник ДПСУ Андрій Демченко вважаэ, що укріплювати лінію кордону з РФ в інженерному відношенні нині неможливо через постійні російські обстріли. Разом з тим Держприкордонслужба, як складова Сил оборони, її підрозділи чи то на Сумському напрямку, чи то на Харківському або на Чернігівщині, мають свою смугу оборони для того, щоб відбивати атаку ворога.
У місті Броди на Львівщині 1 травня 1943-го нацисти знищили 9 тис євреїв у гетто. В роки німецької окупації на території Львівщини нацисти утворили гетто, табори примусової праці, тюрми. Об'єктом терору й геноциду стала чисельна єврейська громада Галичини. 1 липня 1941-го німецька армія увійшла в місто Броди на Львівщині. Населення міста становило 22 тис. осіб, половина з яких були євреї. Решта українці та поляки. У Бродах створили перший юденрат. "Єврейська рада" - колаборатський орган самоуправління у єврейських гетто під час нацистської окупації. До повноважень юденрату входило забезпечення господарського життя і порядку в гетто. Перша депортація єврейського населення з Бродів до Белжеця відбулася 19 вересня 1942 року. Багато євреїв вбили у їхніх домівках або на вулицях. Від 2 до 4,5 тис. осіб зібрали на ринковій площі у центрі міста та примусово вивезли до "табору смерті". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили концентраційний табір, де проводили експерименти над людьми 1942-го гетто в Бродах обгородили колючим дротом. Будь-які контакти місцевих мешканців з євреями у гетто були категорично заборонені. Денна норма хліба становила 80 гр, поширилася епідемія тифу. Взимку від голоду та хвороб у гетто померло близько 1,5 тис. осіб. Акція з остаточної ліквідації гетто розпочалася 1 травня 1943-го. Члени підпільної групи відкрили вогонь по охороні. У відповідь німецька охорона розпочала масовий обстріл всього гетто. Багатьох євреїв спалили живцем, інші були розстріляні на вулиці чи в лісі поблизу містечка. З 10 тис. єврейського населення Бродів вижили 88 осіб. Війська Третьої армії США 11 квітня 1945 року звільнили в'язнів нацистського табору Бухенвальд біля Веймара. Відтоді відзначають Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.
Україна прагне миру з найпершої секунди війни. Ми завжди говорили, що єдина причина, чому війна триває, - це Росія, заявив президент України Володимир Зеленський 10 березня. "Дякую кожному нашому підрозділу, всім нашим бригадам, які захищають українські позиції, забезпечують знищення окупанта й роблять усе, щоб наша держава мала необхідну силу для наближення миру", - написав він у соцмережах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборонці неба за ніч збили над Україною 130 дронів РФ Президент показав фото, на яких 503-й окремий батальйон морської піхоти, 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада, 37-ма окрема бригада морської піхоти, 36-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, 16-та окрема бригада армійської авіації "Броди" та 15-та бригада оперативного призначення НГ. Минулої доби втрати російських загарбників склали 1190 осіб. Також українські воїни знешкодили 18 танків, 40 бойових броньованих машин, 65 артилерійських систем, одну РСЗВ, засіб протиповітряної оборони, 241 БпЛА та 138 одиниць автомобільної техніки окупантів.
У четвер, 27 лютого, у місті Броди Золочівського району сталася ДТП за участі двох легкових автомобілів. Внаслідок аварії травми отримали двоє водіїв, їх госпіталізували.