Ізраїль обстріляв сирійську столицю Дамаск. Внаслідок ударів пошкоджено президентський палац, а також, попередньо, знищено будівлю Генерального штабу країни.
Ізраїльські війська в середу, 16 липня, атакували Дамаск. Ціллю ударів стали будівля сирійського Генштабу і президентський палац. Потужні вибухи зафіксували на відео. Про це повідомляє Тhе Тіmеs оf Іsrаеl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль створить у Секторі Гази "контрольовані зони" для палестинців Тhе Тіmеs оf Іsrаеl написало, що в Дамаску під час "прильотів" по будівлі Генштабу по всій столиці пролунали сильні вибухи. Своєю чергою Кац оприлюднив у себе відео з сирійського телебачення, на якому телеведуча злякано реагує на ізраїльський удар по центру Дамаска. Фахівці ОSІNТ повідомляють, що внаслідок атаки будівлю Генштабу Сирії було повністю знищено. Така ж ситуація і з будівлею Міністерства оборони. Уже після атаки на Генштаб і Міноборони у ЗМІ з'явилися чутки про те, що Ізраїль обстріляв і президентський палац. Про наслідки атаки інформації немає. Ізраїль узяв відповідальність за удар по цивільних у Секторі Гази. Унаслідок нього загинули 10 людей, зокрема шестеро дітей.
Армія оборони Ізраїлю у середу, 16 липня, атакувала сирійську столицю Дамаск. Удару завдали по будівлях Генштабу Сирії й президентського палацу. Така ж ситуація і з будівлею Міноборони, повідомляє видання Тhе Тіmеs оf Іsrаеl.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Президент США Дональд Трамп оголосив про скасування американських санкцій проти Сирії. Це рішення вже привітали в сирійському МЗС. Про це пише Тhе Тіmеs оf Іsrаеl. Міністр закордонних справ Сирії Асад аль-Шибані заявив, що скасування санкцій відкриває шлях до економічного відновлення країни та її повернення на міжнародну арену. У дописі в Х він зазначив, що цей крок "прибирає бар'єри", які довгий час заважали розвитку Сирії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирія після 14 років ізоляції повертається до світової економіки і підключає систему SWІFТ Скасування санкцій стало можливим після зустрічі Трампа з президентом Сирії Ахмедом аш-Шараа, яка відбулася у травні в Ер-Ріяді. Цей несподіваний дипломатичний крок призвів до кардинального перегляду позиції Вашингтона щодо Сирії. Президент Дональд Трамп скасував економічні санкції проти Сирії. Це стало виконанням обіцянки, яку він дав у травні. Крім економічних санкцій, скасовано й надзвичайний стан, запроваджений указом колишнього президента Джорджа Буша після окупації Сирією Лівану та її прагнення до розробки зброї масового знищення та ракетних програм.
Про це інформує АР. "Ми раді, що списання заборгованості Сирії дозволить групі Світового банку відновити співпрацю з країною і задовольнити потреби сирійського народу в розвитку", - йдеться в заяві Світового банку.Вказано, що Сирія мала борг перед Міжнародною асоціацією розвитку Світового банку - фондом, який надає нульові або низькопроцентні кредити та гранти найбіднішим країнам світу. Саудівська Аравія і Катар оголосили про плани виплатити борг Сирії у квітні. Дамаск привітав цей крок, наголосивши, що це відкриє шлях до відновлення і реконструкції. Сирія планує друкувати нову валюту в Обʼєднаних Арабських Еміратах і Німеччині замість Росії, що свідчить про покращення звʼязків з арабськими та західними країнами.
Про це інформує Rеutеrs. Вказано, що ЦАХАЛ завдав ударів по околицях сирійських міст Дамаск, Хама і Дараа, за даними сирійського державного інформагентства SАNА. Армія оборони Ізраїлю підтвердила інформацію про удари. "Нещодавно ЦАХАЛ завдав удару по військовому об'єкту, зенітних гарматах і інфраструктурі зенітно-ракетних комплексів в Сирії. ЦАХАЛ продовжуватиме діяти в міру потреби для захисту ізраїльського цивільного населення", - йдеться у повідомленні. 2 травня премʼєр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль атакував ціль поблизу президентського палацу в сирійській столиці – Дамаску.
Увечері 2 травня Ізраїльські військово-повітряні сили здійснили серію повітряних атак на військові об'єкти в кількох сирійських провінціях. Про це повідомили агентство Rеutеrs і Теlеgrаm-канал Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ). За інформацією сирійського державного агентства SАNА, під удар потрапили цілі в провінціях Дамаск, Хама і Дераа і внаслідок обстрілів загинула людина. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїльські винищувачі атакували президентський палац в Дамаску Зокрема, атака була спрямована на позиції 41-ї дивізії сирійської армії поблизу медичного закладу в околицях столиці, а також на об'єкти ракетних військ на півночі Дераа. Ізраїль підтвердив проведення ударів. У заяві ЦАХАЛ ідеться, що атаковано військовий об'єкт, зенітні установки та інфраструктуру ППО. Військові наголосили, що дії спрямовані на гарантування безпеки громадян Ізраїлю й триватимуть за потреби. Також стало відомо, що турецькі винищувачі увійшли до сирійського повітряного простору та випустили попередження ізраїльським літакам. Вони створили перешкоди для подальших ударів, вимагаючи від ізраїльських ВПС залишити сирійське небо. 2 травня Ізраїльські військово-повітряні сили атакували територію поблизу президентського палацу в сирійській столиці. Удар було завдано по району, де розташований палац Хусейна аш-Шараа. У спільній заяві прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та міністра оборони Ісраеля Каца йдеться, що метою атаки було попередження сирійському режиму. Ізраїль, за їх словами, не дозволить формуванням просуватися на південь від Дамаска та загрожувати друзькій громаді.
Ізраїльські військово-повітряні сили атакували територію поблизу президентського палацу в сирійській столиці. Удар було завдано по району, де розташований палац Хусейна аш-Шараа повідомляє Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ). У спільній заяві прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та міністра оборони Ісраеля Каца йдеться, що метою атаки було попередження сирійському режиму. Ізраїль, за їх словами, не дозволить формуванням просуватися на південь від Дамаска та загрожувати друзькій громаді. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибух в іранському порту - гучний наслідок ядерних домовленостей зі США? Друзи -релігійна меншина, що виникла як течія ісламу. Вони проживають переважно в Сирії, Лівані та Ізраїлі. Після падіння режиму Башара Асада в грудні минулого року, в Сирії почалась нова фаза нестабільності. Тимчасовий лідер Ахмед аль-Шараа намагається утримати контроль над країною, однак стикається з опором з боку різних угруповань. Ізраїль, своєю чергою, зайняв частину південно-західної території Сирії після повалення Асада. Там він пообіцяв захищати друзів і домігся підтримки США для послаблення позицій нового режиму. У перші дні після зміни влади ізраїльські військові вивели з ладу значну частину сирійського важкого озброєння. Ахмед аль-Шараа, колишній командир "Аль-Каїди", який розірвав зв'язки з угрупованням у 2016 році, обіцяв інклюзивне управління країною. Проте ситуація загострилася після міжрелігійного насильства у березні були вбиті сотні алавітів, що викликало занепокоєння серед нацменшин. Черговий виток насильства стався цього тижня: у вівторок у переважно друзькому районі Джарамана відбулися сутички між друзами та сунітськими бойовиками. Причиною став аудіозапис із образами пророка Мухаммеда, який, на думку сунітів, належав одному з друзів. Унаслідок зіткнень загинули понад десять людей, а вже наступного дня конфлікт перекинувся на інше друзьке місто - Сахна, розташоване на околицях Дамаска. Сирійські повстанці 8 грудня заявили, що взяли під контроль столицю країни Дамаск. Вони також оголосили про падіння режиму Басара Асада. Спочатку повідомляли, що президент Асад покинув Дамаск. Була інформація, що він для цього скористався літаком, і вилетів зі столиці в невідомому напрямку. Асад міг перебувати на борту російського літака Іл-76Т. Разом з тим, за даними сервісу Flіghtrаdаr, Іл-76Т з невідомих причин зник з радарів
росія відмовилася видати Асада в обмін на збереження військової присутності у СиріїТимчасовий президент Сирії заявив, що Дамаск просив москву видати Асада в обмін на збереження військової присутності, але отримав відмову.
Про це розповів сирійський президент Ахмад аль Шараа в інтервʼю Тhе Nеw Yоrk Тіmеs.Зазначено, що в січні цього року посадовці Сирії подали запит до РФ щодо видачі Асада як умову збереження російської військової присутності в Сирії. Однак, за словами аль Шараа, Кремль відмовив.Водночас Дамаск відкритий до перемовин про майбутню співпрацю з Москвою, йдеться в матеріалі."Росія є постійним членом Ради Безпеки. Зброя Сирії повністю російська. І існує багато продовольчих та енергетичних угод, на які Сирія покладалася протягом багатьох років", - сказав президент аль Шараа, підкресливши, що його держава має "взяти до уваги ці сирійські інтереси".Також він припускає, що Сирії може знадобитися підтримка з боку РФ, оскільки Дамаск "досі не отримував пропозицій від інших країн щодо заміни сирійської зброї", яку зазвичай виробляють у Росії.У березні повідомлялось, що лідер Сирії Ахмед аль-Шараа офіційно звернувся до очільника Кремля Володимира Путіна з проханням видати поваленого президента Башара Асада для суду в Сирії.
Як живе Дамаск, його знищені передмістя після падіння режиму Асада та що робить перехідний уряд, а також звідки взявся міф про те, що жінка була Папою Римським — добірка найкращих подкастів минулого тижня від NV.
Росія поширює сепаратистські методички серед повстанців у Сирії. У них ідеться про "захист російського населення". Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерела в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Москва руками прихильників колишнього диктатора Башара Асада не змогла захопити територію узбережжя у портах Тартус і Латакія й тепер поширюєсвою методичку за "Донбаським сценарієм". Один із лідерів проросійських повстанців різко розкритикував нову владу Сирії. "Якщо нова влада Сирії прийдуть, вони вб'ють нас. Якщо ми вистоїмо, ми виженемо їх. Нам росіяни дали 24 години, щоб ми вистояли проти них. До завтрашнього вечора прийде міжнародне схвалення. Прийде узгодження від Кремля, і росіяни допомагатимуть нам із повітря, із землі та інше", - казав він. 8 березня росіяни передали свої методички про необхідність звернення до МЗС РФ сирійським повстанцям. Звернення сирійцям "рекомендували підписати" у статусі біпатрида (людини з подвійним громадянством) - громадянина Сирії та Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сирії за дві доби вбили понад тисячу людей У Кремлі хочуть, щоб повстанці у зверненні закликали Росію до "негайного втручання" через нібито "геноцид" алавітського населення - етнорелігійної групи, до якої належав Асад та його оточення. "Ми сподіваємося, що Росія, як країна, що завжди виступає за справедливість і мир, вживе рішучих заходів для запобігання подальшим трагедіям", - вказується в прикладі такого звернення. Очікується, що звернення буде позитивно сприйнято російським Міністерством закордонних справ. 6 березня в провінції Латакія (там знаходяться російські військові бази, зокрема - авіабаза Хмеймім) почалися акції протесту алавітів, незадоволених діями нової влади - заворушення переросли в збройне повстання і вуличні бої. Дамаск направив на придушення повстання великі сили - зараз сирійська армія і бойовики руху "Хаят Тахрір аш-Шам" займаються "зачисткою" прибережних регіонів. Президент Сирії Ахмад Аш-Шараа назвав те, що відбувається "спецоперацією з відновлення порядку". Ізраїль звинуватив Дамаск в геноциді алавітів, Іран "висловив стурбованість", а Катар, Туреччина, Йорданія і Саудівська Аравія підтримали нову сирійську владу. Сирія відкрита для того, щоб дозволити Росії зберегти військово-повітряну і військово-морську бази на узбережжі Середземного моря. Це можливо доки будь-яка угода з Кремлем відповідатиме інтересам країни. Таку заяву зробив міністр оборони Сирії Мурхаф Абу Касра.
Про це тимчасовий міністр закордонних справ Сирії Асаад Хасан аш-Шейбані сказав під час виступу на 108-й сесії виконавчої ради в штаб-квартирі Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у Гаазі.У своєму зверненні аль-Шейбані наголосив, що новий уряд Сирії "сповнений рішучості відновити майбутнє нової Сирії на основі прозорості, справедливості та співпраці з міжнародним співтовариством"."На цьому історичному етапі наше сьогоднішнє зобов’язання у виконавчій раді полягає в тому, щоб знищити будь-які залишки програми хімічної зброї, розробленої за режиму Асада, покласти край цій болісній спадщині, відновити справедливість для жертв і забезпечити суворе дотримання міжнародного права. Сирія віддана цьому завданню через рішучу відданість і потребуватиме підтримки міжнародної спільноти разом з ОЗХЗ для його досягнення", – сказав він.Як зауважив генеральний директор ОЗХЗ Фернандо Аріас, організація готова підтримати нову владу Сирії у виконанні зобов’язань країни згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї. Він додав, що нова сирійська влада вже зробила кроки для досягнення цієї мети: найближчим часом у Дамаск скерують групу технічних експертів.Раніше під час візиту до Дамаска Аріас представив тимчасовій владі Сирії план дій із 9 пунктів. У ньому визначено такі наступні кроки в цьому процесі: складання інвентаризації об’єктів, обладнання, боєприпасів, хімікатів, документів, людей і об’єктів; оголошення всіх елементів сирійської програми хімічної зброї та її ліквідація, яку можна перевірити; встановлення довгострокового дотримання Конвенції про хімічну зброю (КХЗ) шляхом посиленої співпраці.На зустрічі в середу, 5 березня, Аріас заявив, що зміна політичного ландшафту в Сирії надала міжнародній спільноті нову історичну можливість завершити ліквідацію сирійської програми хімічної зброї.Довідково. У 2013 році в Сирії по кількох контрольованих повстанцями передмістях Східної та Західної Гути було випущено ракети, що містять нервово-паралітичну речовину зарин, тоді загинули сотні людей. Використання зарину підтвердили експерти ООН. Асад заперечував, що це його сили запускали ракети, але погодився підписати Конвенцію про хімічну зброю (КХЗ) і дозволити спільній місії ОЗХЗ та ООН знищити оголошений хімічний арсенал Сирії. У жовтні 2013 року – вересні 2014 року у співпраці з колишньою сирійською владою всю хімічну зброю, заявлену країною, вилучили та знищили. Проте залишилися сумніви щодо точності та повноти декларації Сирії. Зокрема, фахівці ОЗХЗ задокументували численні випадки використання хімічної зброї під час війни в Сирії, ідентифікувавши сирійських військових як винуватців щонайменше п’яти випадків застосування хімічної зброї у 2017 та 2018 роках. Місія ОЗХЗ також виявила, що хімічна зброя була використана або ймовірно використана у 20 інших випадках.Українська делегація на засіданні виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї виступила з доказами системних порушень Конвенції про заборону хімічної зброї з боку Росії