У понеділок, 21 липня, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадила мораторій на перевірки бізнесу державними органами. Прем'єр-міністр Юлія Свириденко пояснила, що зміниться із впровадженням цього рішення. За її словами, головне завдання — прибрати "штучні перешкоди", які блокують бізнес.
Україна запроваджує мораторій на перевірки бізнесу: деталі від Юлії СвириденкоПрем&ароs;єр-міністерка Юлія Свириденко розкрила деталі рішення РНБО про мораторій на перевірки бізнесу, наголосивши на точковому контролі та цифровізації. Прокуратура вже закрила 30% справ проти підприємців, а нові провадження погоджуватиме лише генпрокурор або керівники регіональних прокуратур.
Прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко розповіла, як саме діятиме запроваджений 21 липня мораторій на перевірки бізнесу з боку правоохоронних, митних, податкових та інших органів.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.Він поінформував про результати першого засідання оновленого складу Ради національної безпеки і оборони України, яке було присвячене питанням внутрішньої безпеки, зокрема економічної."Абсолютно конкретне завдання – направити більше внутрішніх сил України на розвиток, зростання економіки, а отже – зростання виробництва та робочих місць, які підтримують оборону та стійкість держави", – зазначив Зеленський.За словами президента, прийнято рішення про запровадження реального мораторію на перевірки бізнесу державними органами та будь-яке втручання державних структур у підприємницьку діяльність.Цей мораторій, як зазначено, має стати базою для впровадження економічних рішень на підтримку бізнесу, партнерських проєктів і загальної економічної стабільності."Маємо відчутно масштабувати інвестиції в Україну та реалізацію спільних із партнерами проєктів, зокрема з локалізацією виробництва", – додав глава держави.Президент наголосив на необхідності досягти відчутних економічних результатів упродовж наступних шести місяців.Коментар СвириденкоЗа словами прем'єр-міністра Юлії Свириденко, відтепер контроль здійснюватиметься лише точково - там, де дійсно існують високі ризики. Планується цифровізувати систему державного нагляду, щоб унеможливити ручне втручання в процеси перевірок."Прокуратура та правоохоронні органи вже проводять аудит відкритих справ проти підприємців. За його результатами, 30% цих проваджень - вже закриті", - заявила прем'єр.Завданням ініціативи є усунення штучних перешкод, які блокують роботу бізнесу, а також недопущення нових безпідставних проваджень.Уряд готується внести до Верховної Ради пакет законопроєктів про захист бізнесу та реформу контролюючих органів. Йдеться, зокрема, про зміни до Кримінального процесуального кодексу України та інших нормативних актів.Згідно з ініціативою, нові кримінальні провадження проти підприємців зможуть погоджувати лише Генеральний прокурор або керівники прокуратур регіонального рівня. Арешти майна й документів скасовуватимуться, якщо вони перешкоджають роботі підприємства. Також передбачене закриття "завислих" справ, які не мають достатніх доказів.У першій половині 2025 року в Україні зареєстрували понад 137 тис. нових ФОПів, але закрилося ще більше — понад 157 тис. Третина закритих бізнесів проіснувала менш як два роки, а понад 5 тис. — лише кілька тижнів.
Під час засідання оновленої Ради з національної безпеки та оборони в Україні ввели мораторій на перевірки бізнесів та втручання державних органів у їхню роботу. Президент Володимир Зеленський пояснив, кого не стосуватиметься це рішення та що воно означає. Повний текст новини
Президент Володимир Зеленський оголосив про ключове рішення Ради національної безпеки і оборони України - запровадження реального мораторію на перевірки бізнесу з боку державних органів. Це рішення стало першим кроком оновленого складу РНБО, засідання якого відбулося з фокусом на економічну безпеку країни. "Рішенням РНБО запроваджено реальний мораторій на перевірки бізнесу державними органами й загалом на будь-яке втручання державних структур у підприємницьку діяльність", - наголосив Зеленський. За його словами, це створює базу для повного впровадження необхідних рішень задля економічної безпеки України. Президент підкреслив, що держава має направити більше внутрішніх зусиль на економічне зростання, розвиток виробництва, створення нових робочих місць та активне залучення інвестицій, зокрема у спільні проєкти з міжнародними партнерами. "Абсолютно конкретне завдання: направити більше внутрішніх сил в Україні на розвиток, на зростання економіки, а отже, зростання виробництва, зростання робочих місць, які можуть підтримувати нашу оборону та стійкість України", - заявив глава держави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мораторій на перевірки бізнесу хочуть скасувати Зеленський також акцентував на важливості локалізації виробництва в Україні та очікуванні швидких результатів. "Нам потрібні відчутні економічні результати вже за наступні шість місяців", - сказав він. Президент закликав уряд і партнерів до активної співпраці в реалізації економічних ініціатив, що здатні зміцнити державу під час війни. На наступний тиждень Уряд готує низку рішень. Разом із силовими структурами та за координацією Ради національної безпеки та оборони готується річний мораторій на перевірки бізнесу. Розпочався аудит кримінальних справ проти бізнесу, прем'єр-міністерка Юлія Свириденко наголосила у Fасеbооk.
У понеділок, 21 липня, відбулося перше засідання оновленого складу Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), одним із перших рішень якої став мораторій на перевірки бізнесу держорганами.